Усик до Тајсон Фјури: Зајакот доаѓа по тебе, шкембе!

Украинецот Aлександaр Усик (20-0, 13 КО) објави нова статус на социјалните мрежи.

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБА, ИБФ и ВБО реагираше на зборовите на Тајсон Фјури, кој ја носи титулата на ВБЦ во тешка категорија. Се очекува да ги обединат титулите во првата половина од оваа година. Ќе има неприкосновен шампион во тешка категорија за прв пат по повеќе од 20 години.

Фјури неодамна го нарече Усик „зајаче“. Тајсон се закани дека доаѓа по него и дека ќе го претепа. Очигледно Александар не бил импресиониран од зборовите на Фјури и одговорил со свој предизвик.

„Зајко доаѓа по тебе, шкембе“, одговори Усик на заканите на Усик!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО