УФЦ фајт најт 92: Тибура со хај кик го нокаутираше Пешта, Родригез го совлада Касерес (ВИДЕО)

Aug 6, 2016; Salt Lake City, UT, USA; Viktor Pesta (red gloves) and Marcin Tybura (blue gloves) fight during UFC Fight Night at Vivint Smart Home Arena. Tybura won via second round knockout. Mandatory Credit: Joe Camporeale-USA TODAY Sports

Во Солт Лејк Сити се одржа УФЦ фајт најт 92

Во главната борба на вечерта во перолесна категорија, Јаир Родригез (9-1, 5-0 УФЦ) со поделена одлука на судиите го победи Алекс Касерес (12-9, 7-7 УФЦ). За настапот, односно за борбата на вечерта, добија бонус по 50.000 долари.

После два последователни порази, Талес Лајтес со давење од позади го принуди на предавање Крис Камоци.

https://youtu.be/6kKyXUeV2bY

Марсин Тибура е поразен од Тимотеј Џонсон. Во Солт Лејк Сити стигна до првата победа со нокаутирајќи го Виктор Пешта во втората рунда. Чехот го загуби три од четири борби во УФЦ. 30-годишниот Полјак за тој лев висок удар/хај кик доби бонус од 50.000 долари, а со истиот износ е награден и Теруторо Ишихара кој во првата рунда го заврши Хорацио Гутиерез.

https://youtu.be/F8TQBoCPPn4

https://youtu.be/XU5OBdLMyCQ

https://youtu.be/fy4MoJ4Cpcs

Каб Свенсон на поени го доби поранешен борец на Парјд, Тацуја Кавајири.

Сите резултати на УФЦ фајт најт 92:

Yair Rodríguez го победи Alex Caceres со судиска одлука (46-49, 48-47, 48-47)

Dennis Bermudez го победи Rony Jason со судиска одлука (30-27, 30-26, 30-27)

Thales Leites го победи Chris Camozzi со давење (RNC, Round 3, 2:58)

Santiago Ponzinibbio го победи Zak Cummings со судиска одлука (29-28, 29-28, 30-27)

Trevor Smith го победи Joe Gigliottiс со судиска одлука (30-26, 30-26, 30-26)

Maryna Moroz го победи Danielle Taylor со судиска одлука (29-28, 28-29, 30-27)

Court McGee го победи Dominique Steele со судиска одлука (30-27, 29-28, 29-28)

Marcin Tybura го победи Viktor Pešta со КО (Round 2, 0:53)

David Teymur го победи Jason Novelli со TKO (Round 2, 1:25)

Teruto Ishihara го победи Horacio Gutiérrez со КО (Round 1, 2:32)

Cub Swanson го победи Tatsuya Kawajiri со судиска одлука (30-27, 30-27, 29-28)

Justin Ledet го победи Chase Sherman со судиска одлука (30-27, 30-27, 30-27)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО