УФЦ фајт најт 63: Мендес го совлада Ламас! (ВИДЕО)

ufc-octagon

ММА настанот УФЦ Фајт најт 63 се одржа вчера и како главен настан го вбројуваше дуелот во перо категорија меѓу Рикардо Ламас и Чед Мендес.

Мендес докажа дека припаѓа во елитата во категоријата откако го нокаутира Ламас во првата рунда по многубројните зададени удари.

„Требаше да излезам и убедливо да се претставам. Така реков дека ќе направам, тоа и го сторив“.

https://youtu.be/iCFcF7k7Eu0

 Eве ги сите резултати од УФЦ Фајт најт 63:

 Чед Мендес – Рикардо Ламас победи со ТКО (Р 1, 2:45)

Ал Јакинта – Жорге Масвидал победа со судиска одлука (29-28 , 27-30 , 29-28)

Мајкал Киеза – Мич Кларк победа со судиска одлука (29-26 , 29-26 , 29-28)

Хулиана Пена – Милана Дудиева победа со ТКО (Р 1, 3:59)

Клеј Гвида – Роби Пералта победа со судиска одлука (30-27, 30-27, 30-27)

Дастин Поирер – Диего Фереира победа со нокаут (Punches, Р 1, 3:45)

Лиз Кармуче – Лорен Марфи победа со судиска одлука (29-28, 29-28, 29-28)

Александер Јаковлев – Греј Мејнард победа со судиска одлука (30-27, 29-28, 30-27)

Тимоти Џонсон – Шамил Абдурахимов победа со ТКО (Р 1, 4:57)

Рон Сталингс – Џастин Џонс победа со судиска одлука (29-28, 29-28, 30-27)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО