УФЦ 229: Животот Конор Мек Грегор

Само уште неколку денови остануваат до борбата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мек Грегор, кој ќе се одржи следниот викенд во Лас Вегас. Тие ќе се борат за титулата во лесна категорија, може да се рече дека тоа и најмалиот залог во овој меч. Победникот во оваа борба ќе стане легенда, а губитникот никогаш повеќе нема да биде ист.

И додека има уште неој ден, УФЦ одлучи да го објави видео со некои од најдобрите моменти на Конор Мек Грегор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО