Александар Неделковски освои бронза во кати на Кроација опен (ФОТО)

553

Александар Неделковски го освои бронзениот медал во кати во јуниорска конкуренција на силниот Меѓународен карате турнир Кроација опен 2018 во Риека.

Каратистот на Металург совлада четири противници, а во борбата за влез во финалето загуби од натурализираниот Швајцарец Јуки Уихара кој е од Јапонија. За бронзениот медал победи натпреварувач од Србија. Неделковски му го донесе вториот медал на Металург на овој турнир по бронзата на Драгана Манговска.

Неделковски настапи и во сениорска конкуренција каде што забележа две победи и пораз.

Ipon.mk