УФЦ го реши проблемот: Тони Фергусон ќе се бори со Дијаз, а и Чимаев има нов противник!

УФЦ го реш проблемот откако Хамзат Чеимаев ја надмина поребната тежинска граница за полусредна категорија за УФЦ 279 што ќе се одржи вечерва во Лас Вегас.

Поради ова Нејт Дијаз се откажа од мечот со Чимаев и така бобената карта за вечерта тргна наопаку.

Новата главна борба е Нејт Дијаз и Тони Фергусон во полусредна категорија. Во коглавната борба силите ќе ги одмерат Хамзат Чимаев и Кевин Холанд во борба од 5 рунди.

Даниел Родригез и Ли Џинлијанг кои останаа без противници ќе се борат меѓу себе.

Еве како изгледа борбената карта, како и последното сочување на борците.

Главна карта:
Нејт Дијаз – Тони Фергусон
Хамзат Чимаев – Кевин Холанд
Ли Џинглијанг – Даниел Родригез
Ајрин Алдана – Мејси Киасон
Џони Вокер – Јан Кутелаба

Прелиминарни:
Хаким Даводу – Џулијан Ероса
Џејлтон Алмеида – Антон Туркаљ
Денис Тиулиулин – Џејми Пикет
Џејк Колиер – Крис Барнет
Норма Думонт – Даниела Волф
Чад Анхелигер – Алатенг Хеили
Мелиса Мартинез – Елиза Рид
Даријан Викс – Јохан Лејнес

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО