УФЦ го претстави Нокаут на годината од различни агли (ВИДЕО)

Мајкл Чендлер и понатаму е најозборуваното име по УФЦ 274. Американецот на најдобар начин им возврати на своите фанови за двата последователни порази со познатиот нокаут против Тони Фергусон.

Поранешниот шампион на Белатор го намери својот противник со преден ножен удар право во брадата, а коментаторите брзо го прогласија за „нокаут на годината“.

На Чендлер му беа потребни само 15 секунди по почетокот на втората рунда од нивната борба во лесна категорија за да ја забележи една од најимпресивните победи во кариерата.

На социјалните мрежи се појавија видеа од неговиот настап кои ни презентираа различни агли во салата. Ударот од смешна снимка е едно од најпопуларните видеа во последните 24 часа.

https://twitter.com/LewisSimpsonMMA/status/1523299732067561472?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1523299732067561472%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fufc-predstavi-nokauta-na-godinata-ot-razlichni-gli-video%2F

https://twitter.com/faizyGG/status/1523145653719027713?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1523145653719027713%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fufc-predstavi-nokauta-na-godinata-ot-razlichni-gli-video%2F

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО