Убавицата со силиконски гради му го зеде умот на бестрашниот Де ла Хоја (ФОТО)

Боксерската легенда Оскар де ла Хоја е на седмо небо од среќа. Мексиканско-американската бокс легенда не може да се насити на секси девојката Холи Сандерс. Тие се заедно повеќе од една година и живеат во Пасадена, Калифорнија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Holly Sonders (@holly.sonders)

„Конечно сум среќен“, изјави Де ла Хоја, кој кариерата ја заврши со 11 светски титули во различни категории, а сега работи како промотер во бокс и ММА.

Една од целите на Оскар за 2022 година беше мечот против неговиот поранешен ривал Флојд Мејведер, но најбогатиот спортист на светот не покажа интерес. Сепак, Де ла Хоја е подготвен за големи работи инспириран од Холи. Силиконската убавица беше голф играч на колеџ, а подоцна го претставуваше спортот на телевизија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Holly Sonders (@holly.sonders)

„Поминав 10 години во националната телевизија, но сега отворам нова страница во мојот живот и сакам да работам на свои проекти“, објаснила Сандерс, која зад себе има брак и уште една сериозна врска.

Таа редовно прави грандиозни гестови кон нејзиното момче, како што е тетовирање на грбот на момент од олимпискиот триумф на Златното момче на Игрите во Барселона 1992 година, кога тој среќно покажува кон небото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО