Цветков: Поради бирокартија и процедури се откажува хуманитарната изведба на боречките мајстори

Tose Cvetkov portret

Хуманитарната изведба на боречки вештини на плоштадот „Македонија“ во Скопје, за да се соберат средства и помош за настрданите од поплавите во скопско, која беше закажана за утре се отакжу поради голема бирократска процедура.

„Голема процедура! Не можам да постигнам. Веќе мемам нерви. Бараат 300 дукументи. Не знам што е оваа работа, за да му помогнеш на човек душата ќе ти ја извадат. Сите кои сакаат да помогнат на настраданите, нека го направат тоа на лице место“, вели организаторот, кикбоскерот, Тоше Цветков.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО