Цојге на 20 секунди пред карјот на 12 рунда го нокаутирташе Де Каролис и го освои ВБА појасот (ВИДЕО)

cojge-de-karolis

Во Потсдам се одржа реванш мечот меѓу Италијанецот Џовани Де Каролис и Германецот Тајрон Цојге.

Првата борба во јули заврши нерешено и Де Каролис (01-07-24, 12 КО) ја задржа титулата на „редовен“ ВБА шампион во супер средна категорија.

Во втората борба 24-годишниот Цојге (19-0-1, 11 КО) го нокаутираше осум години постариот Италијанец 20 секунди пред крајот на 12 рунда и ја освои светската титула.

https://youtu.be/Lfcmz2mLdU8

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО