Три репрезентативки ќе настапат на СП во џудо за кадети во Загреб

Македонија ќе настапи со три џудистки на Светското кадетско првенство во Загреб, Хрватска, од 23 до 27 август.

Нашата репрезентација ќе настапи со Георгина Блажеска -44кг, Азра Заими -52кг и Ива Богдановска -57кг (сите се од ЏК Миоки), а ќе ги предводи од тренерот Игор Паскоски.

На Светското првенството ќе настапат 578 џудисти од 64 земји.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО