ММА борец влезе во кафезот, но одби да се бори

Настанот Октагон 48 дефинитивно ќе го паметат фановите по нешто што ретко се гледа.

Во рамките на овој турнир се случи можеби најчудната битка во последните години. ММА борецот Кемал Салих имаше скор од 1-3 и се надеваше дека ќе добие лесен противник, но организаторите му дадоа ѕвезда во подем, Тимур Куаниш (2-0).

Кемал влезе во кафезот, но изгледаше нервозно. Одби да се усогласи со луѓето во неговиот агол кои јасно го охрабруваа да се бори. За жал, борецот веќе решил дека не сака да се соочи со противникот од Казахстан.

Судијата се обиде да го смири Кемал и почна да го убедува да ја продолжи борбата. Веднаш по почетокот на мечот,Кемал го соблече штитникот и одби да се бори. Ова го принуди судијата да се вклучи и да стави крај.

Така, Куаниш беше прогласен за победник без воопшто да мора да се поти. По настанот Салих се правдаше и рече дека не се плаши од Куаниш, туку едноставно нема мотив за борба.

Еве видео од галата, а средбата на Салих започнува во 2:31:02 часот од почетокот на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО