Трендов и Стојанов со Кемингхаусен ја освоија шампионската титула!

120

Keminghausen sampion

Кемингхаусен на Благој Трендов и Александар Стојанов ја мина и последната препрека за шампионската титула, совлдана е екипата на Кирхлинде со 44-4. Со оваа победа Кемингхаусен го освои првото место и од наредната сезона ќе се натпреварува во поквалитетната Бундес лига 5.

Стојанов ја доби борбата службено, бидејќи не се појави неговиот противник на душекот, додека Трендов победи со туш.

Како што пишувавме порано, амбициите на менаџерот на клубот и портанешен борач на Спартак од Кочани, Благој Трендов, се да се стигне во најквалитената германска лига. Тоа ќе го прави чекор по чекор, а им нуди настап на нашите борачи во неговиот клуб.

Tabelle

So, 20.12.2015, 02:18

 

Mannschaft K S U N Punkte
1 VfL Kemminghausen 12 10 1 1 489 : 161 21 : 3
2 KSV 02 Gütersloh 12 10 0 2 385 : 239 20 : 4
3 KSV Hohenlimburg II 12 8 0 4 381 : 245 16 : 8
4 PSV Lippe-Detmold 12 6 1 5 333 : 283 13 : 11
5 KSV Jahn Marten 05 II 12 3 2 7 261 : 384 8 : 16
6 AC Hörde 04 12 2 1 9 207 : 408 5 : 19
7 KSV Kirchlinde 1926 II 12 0 1 11 152 : 488 1 : 23
× RG Annen/ Heros Dortmund II Mannschaft wurde am 24.08.2015 zurückgezogen

Die Tabelle basiert auf Ergebnissen, welche noch nicht durch den Ligenreferenten bestätigt wurden.

Ipon.mk/В.Д.