Том Аспинал оди во битка на живот и смрт во Лондон

Том Аспинал сака да ги исправи грешките од минатото.

Аспинал ќе учествува во УФЦ Лондон во сабота против Марчин Тибура, борецот кој се враќа по една година оддалеченост од октагонот – предизвикана од сериозна повреда на коленото.

„Настанот беше целосно распродадено, фановите беа апсолутно откачени“, рече Том Аспинал за УФЦ Џорнеј на ЕСПН. „Имаше нешто малку поразлично психичко однесување кај мене, не изгледав толку смирено или фокусирано како во другите мои борби. Чувствувајќи се малку непромислено, веднаш се обидов да му ја откинам главата. Да се ​​надополни она што се случи минатата година. Тоа само ја покажува менталната состојба во која бев, бидејќи тоа не е мој стил. Моето колено целосно се закочи, веднаш знаев дека ќе ми треба операција“, продолжи Аспинал. „Да лежиш на грб во О2 арената, да се срамиш така пред толку многу луѓе, тоа е поразително“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО