Том Аспинал: Џон Џонс знае дека постојам

Том Аспинал е пресреќен што го привлече вниманието на шампионот на УФЦ во тешка категорија, Џон Џонс.

Аспинал (13-3 ММА, 6-2 УФЦ) се справи со Марчин Тибура (24-8 ММА, 11-7 УФЦ) со TKO во првата рунда на УФЦ Фајт најт 224 во О2.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gym King (@gymking)

„Џон Џонс знае дека постојам“, им рече Аспинал на новинарите на прес-конференција по УФЦ Фајт најт 224. „Вау! Тоа само по себе е победа. Она што сакам да го направам и го кажувам цела недела е дека сакам да ги добивам моите борби и понатаму, се разбира. Но, исто така, друга моја цел е тоа што сакам да го мотивирам Џонс да се бори со мене. Ова е мојот апсолутен сон“.

Одговорот на Џонс беше краток, но, барем, Аспинал знае дека му ја гледал борбата.

https://twitter.com/JonnyBones/status/1682882254580912128?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1682882254580912128%7Ctwgr%5Ef238643b0c82e53d4d45eb2a084f081ac64edd9a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Ftom-aspinal-dzhon-dzhouns-znae-che-sshhestvuvam%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО