Тигар од Делчево домаќин на 3.коло на Првата и Младинската бокс лига

 

Тигар МБМ од Делчево е домаќин на третото коло на Првата и Младинската бокс лига кое ќе се одржи во недела со почеток во 15 часот.

Мрењето е закажано за 9:30 часот и ќе трае до 10:30 во хотелот Македонија.

Да посетиме дека Пелистер од Битола и Тигар МБМ од Делчево се водечки екипи во сениорска конкуренција, додека прилепски Ас е на чело во младинска конкуренција пред штипските екипи Пинк Пантер и Баргала.

Во првата лига Пелистер води со 12 бода пред Тигар МБМ со 8 и Борец со 6. А во Младинската лига АС е прв со 20, пред Баргала со 19 и Пинк Пантер 18.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО