Теди Ринер влегува во режим за напад nа четврта олимписка титула

Еден од најголемите џудисти на сите времиња – Теди Ринер, на 4 февруари повторно ќе учествува на „Гранд слем“ турнирот во Париз, со што пртави најава за нападне четврта олимписка титула во кариерата, објавија француските медиуми.

Ринер триумфираше со титулата во Париз и минатиот февруари, за да го додаде својот седми златен медал на натпреварувањето.

Во мај ја освои својата 11-та светска титула на Светското првенство во Доха, па 34-годишниот џудист несомнено би бил фаворит меѓу тешкашите доколку учествува на Игрите оваа година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО