Такевондо академијата Анастасов освои 6 медали на „Зрењанин опен 2017“

Таеквондо академијата Анастасов освои шест медали – 3 златни, 1 сребрен и 2 бронзени изминатиот викенд на Меѓународниот турнир „Зрењанин опен 2017“.

Медалите ги освоија Бојан Митевски злато, Даријан Ангеловски злато, кој ина 12 натпревари и повеке од 30 борби без пораз, Стефан Богдановски злато, Лина Кустерова сребро и Давид Богдановски бронза.

На турнирот учестваа повеќе од 600 учесници, а ТА Анастасов настапи со 8 натпреварувачи.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО