Тајсон Фјури најави крај на кариерата

Поранешниот светски боксерски шампион Тајсон Фури навести дека наскоро може да ја заврши кариерата. Британецот призна дека планира да направи уште неколку меча. Следниот ќе биде на 15 јуни во Лас Вегас против Том Шварц.

https://twitter.com/Tyson_Fury/status/1125467498223038464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1125467498223038464&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D784309

„Имам намера да направам уште три меча и потоа да ставам крај на кариерата“, рече Фјури.

Тој го дефинира својот следен ривал како „гладен лав“.

„Тој сака да ме нокаутира, мислам дека е добар боксер“, рече Фјури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО