Тајсон Фјури: Ќе ги уништам Усик и Џошуа во една вечер (ВИДЕО)

Тајсон Фјури не е импресиониран од втората борба меѓу Александар Усик и Ентони Џошуа. Непобедениот Украинец ги одбрани светските титули во тешка категорија во ВБО, ВБА и ИБФ со поделена одлука во Саудиска Арабија.

Фјури ги нарече двајцата борци „лајнари“ во видеото објавено на неговата приказна на Инстаграм додека ја гледа борбата опкружен со пријателите и семејството. Повторната победа на Усик над Џошуа се надевам дека ќе ја создадат основата за возбудлива пресметка со Фјури, кој уште еднаш ја смени својата одлука да се повлече од спортот.

„Ќе бидам искрен со вас момци, откако го гледав ова, и двајцата бевте лајнари. Тоа беше една од најлошите борби за титулата во тешка категорија што сум ја видел.

Би ги уништил и двајцата во иста вечер. По ѓаволите. Извадете ја вашата проклета чековна книшка, бидејќи Џипси Кинг е тука за да остане засекогаш!“, рече Фјури.

По неговата победа, Усик го предизвика Фјури, кој ја има титулата во ВБЦ. Александар изјави дека или ќе се бори со Фјури или нема повеќе да се бори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО