Тајсон Фјури ги почна подготовките за борбата со Вајлдер

Поранешниот шампион во тешка категорија Тајсон Фјури ги почна подготовките за најверојатниот ревнш-дуел со Дионтеј Вајлдер.

Тој е во Марбела со Бен Дејвисон. Фјури се зема одмор за празниците откако во почетокот на минатиот месец неговата борба со Вајлдер заврши нерешено, но празниците завршија и сега е време за работа.

https://twitter.com/BTSportBoxing/status/1082248460810752002?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fboks-novini%2Ftyson-fury-zapochna-da-se-gotvi-za-bitka

Фјури беше надвор од боксот неколку години и се бореше со алкохолот, дрогата и депресијата. Токму во Марбела започна неговиот пат кон покајувањето, каде што заедно со Дејвисон се подготвуваа за борбите. Сега се враќа назад и се подготвува за меч напролет или налето со Вајлдер.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО