Таеквондо репрезентацијата ќе настапи на Г-1 турнирот „Австрија опен“

Македонска таеквондо репрезентација отпатува на најсилниот Г-1 турнир во светот на „Австрија опен“ кој се оджува во Инсбрук, Австрија.

На турнирот ќе учествуаат над 2.400 натпреварувачи од цел свет, односно кремот на овој олимписки спорт.

Нашата репрезентација е хендикепирана што Дејан Георгиевски не патува поради повредата од која одлично заздравува.

А Марко Аврамовски за овој турнир е соберен среде полуматурска вечер.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО