Таеквондо: На ЕП во Латвија без позначаен резултат

Makedonska taekvondo rep za latvija 2015

Македонските репрезентативци без некој позабележителен резултат на Европското првенство за јуниори во Латвија.

Нашите репрезентативци беа поразени уште во своите први настапи, а најтесен резултат имаше Дејан Георгиевски, кој од Шпанецот Мојано загуби со два поени разлика.

Резултати:

– 59 кг Христијан Спасовски-Димитар Кобаков (Бугарија) 4-12

-55 кг Иван Крстевски – Рино Марковиќ (Хрватска) 2-14

– 63 кг  Костадин Георгиевски – Камил Абдуразаков (Азербејџан) 4-20 во второ коло, првата слободен

+78 кг Дејан Георгиевски-Даниел Ромеро Мојано (Шпанија) 5-7

– 68 кг  Филип Додевски -Хорге Гонзалес Пасквал 3-16

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО