Стојанче Стојков се закити со бронза на турнирот во Романија

Стојанче Стојков од Балканец се закити со бронзен медал на силниот Меѓународен турнир за У-17 „Константин Александру и Јоан В. Поповичи“ во Букурешт-Романија.

Стојков во борбата за бронзата славеше против домашен борач.

За жал, Јован Атанасов и Марија Цветанова не стигнаа до бронзите, бидејќи загубија од противниците од Австрија и Романија.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО