Стивенсон: Ви гаранрирам, ќе има борба со Ковалев

Adonis Stivenson

Светскиот шампион во бокс во полутешка категорија на ВБЦ, Адонис Стивенсон, не уверува дека ќе направи меч против шампионот на ВБА, ВБО и ИБФ, Сергеј Ковалев.

„Борбата со Ковалев ќе има, во тоа сум сигурен. Гарантирам дека оваа борба ќе се случи порано или подоцна. Во исто време нема да потценам никого. Јас сум професионалец кој целосно е подготвен да излезе против секој противник и знам дека Вилијамс е опасен. Мојата цел е победа против следниот противник, а дури тогаш сè друго е во опција“.

Следната борба на Стивенсон е планирана за 29 јули во Канада против 28-годишниот Американец Томас Вилијамс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО