Средбата Џошуа-Паркер треба да се одрже пред јануари

anthony-joshua

Шампионот во бокс во супер тешка категорија на ИБФ, Ентони Џошуа, треба да ја брани титулата против официјалниот кандидат Џозеф Паркер.

ИБФ ги известила и двајцата боксери дека треба да се сретнат не подоцна од 9 јануари 2017 година.

Сепак, средбата може да биде организирана и многу порано.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО