Со аперкат во телото Ентони Јард го забележа 24 нокаут во кариерата (ВИДЕО)

Ентони Јард (25-3) е уште едно големо име во полусредната категорија што се наѕира на хоризонтот откако го постигна 24 нокаут во кариерата против Марко Николиќ (32-4) на „Хекли вик“.

34-годишниот Србин едвај помина три рунди меѓу јажињата. Тој забележа два нокдауни уште во втората рунда, а потоа со моќен аперкат на телото во третата за да падне на колено. Судијата Ли Ејвери го започна броењето, но кога го погледна Николиќ во очи сфати дека овој меч мора да биде прекинат заради неговото здравје.

Јард доживеа пораз од Артур Бетербиев во јануари 2023 година, но надвор од големите двајца во дивизијата во моментов со Дмитри Бивол, тој е веројатно едно од најсериозните имиња наоколу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО