Скршен нос, гребаници и траги од каснување имала поранешната жена на Владимир Кличко

Судот во Лос Анџелес не го отфрли обвинението за семејно насилство против 30-годишниот актер Брајан Хикерсон – ова е исходот од сослушувањето што се одржа оваа недела.

Хикерсон е обвинет за брутално однеусвање спрема својата девојка, 29-годишната Хајден Пенетир, и му се заканува затворска казна од четири години.

Поранешниот сопруг на Пенетир, боксерската легенда Владимир Кличко, по инцидентот во мај отиде на суд, за што според тужбите има доволно докази.

Полицијата го уапси Хикерсон по скандалот со актерката, во кој посегнал по неа. Полицајката Аманда Финли, кој беше на местото на настанот, сведочеше за овој случај. Според нејзините зборови, Хајден имала скршен нос, модринки на двете раце, траги од гушење на вратот, отечено лице и белези на раката од гризање:

„Веднаш забележав исеченица на нејзината клепка, отечено лице. Имаше гребнатини на вратот, на лево. И кога продолживме да зборуваме, Хајден го соблече џемперот и видов гребнатини на рацете“.

Адвокатот на Хикерсон молел за повлекување на обвиненијата, велејќи дека и двајцата учесници во скандалот се одговорни за последиците. Но, судијата не го прифаќа тоа и го посочува Хикерсон за агресор.

По скандалот на Хикерсон му е изречено ограничено движење: тој нема право да и пријде на Хајден поблиску од 90 метри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО