Скот Кокер откри дека Белатор сака да го доведе Нејт Дијаз: Преговараме!

Нејт Дијаз неодамна со победата против Тони Фергусон ја заврши својата голема кариера во најголемата светска ММА организација.

Американскиот борец со кренати раце го напушти кафезот на УФЦ и тргна по својот пат.

Дијаз е еден од најбараните слободни борци овие денови и многумина веќе покажаа интерес да ја доведат поранешната ѕвезда на УФЦ.

Шефот на Белатор, Скот Кокер, тврди дека веќе е во преговори со Нејт Дијаз.

„Секако дека разговараме, во контакт сме со Нејт. Знаеме дека сега преговара со другите, во добра ситуација е. Сака да боксира против Џејк Пол, кој сега се бори со Андерсон Силва на Шоутајм. А бидејќи е и наша матична компанија, тоа би можело да биде одлична соработка“, истакна Скот Кокер и додаде:

„Ќе се обидеме и се надевам дека ќе се согласиме дека барем ги имаше последните ММА борби во Белатор, во најголем дел – преговараме“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО