„Скопје опен 2018“ соборува рекорди – над 500 таеквондисти ќе се борат за трофеи

338

 

Меѓународниот таеквондо турнир „Скопје опен 2018“ во своето 5-то изадние со рекорден број на натпреварувачи над 500 од 8 држави, односно 50 клубови од целиот регион.

Освен тоа, сите клубови од Македонската таеквондо федерација ќе учествуваат на Скопје опен 2018.

Турнирот ќе се одржи во сабота (21 април) во спортската сала Кале со почеток во 9 часот.

Ipon.mk