Ситичаи славеше во полуфиналето ВФЛ турнирот (ВИДЕО)

212

Ситичаи Ситсонгпеенонг влезе полуфиналето на турнирот на ВФЛ/WLF чиј победник ќе го предизвика Ји Лонг.

Ји Лонг е ѕвезда на кинеска промоција која предизвика многу контроверзии, бидејќи на натпревари во кои судиите му донесоа победа како онаа против Буакав минатата година.

Шампионот на Глори во четвртфиналето Ву Лин Фенг драгон кинг челин турнирот во Женгжу со едногласна одлука беше подобар од Холанѓанецот Хасан Toјa и во полуфиналето оди на победникот на К-1 MAX од 2014 година, Германецот Енрик Кел.

Другиот полуфинален пар го сочинуваат победникот на К-1 Гран-при во супервелтер Чингиз Алазов и Џабар Аскеров.

Борбата на Ситичаи е на 01:14:00.

https://youtu.be/8P6_-9LSSe0

.