Синот на Вандерлеј Силва победи со прекин во своето деби во ММА (ВИДЕО)

Крис ја победи Симона Силва со едногласна одлука на Фајт мјузик шоу 2 во Куритиба, Бразил.

Дебитираше и Тор Силва, 19-годишниот син на легендарниот борец Вандерлеј Силва.

Во мај, Тор имаше аматерски кик-бокс меч во кој со едногласна одлука го победи Габриел Фереира.

Сега, во својот прв аматерски настап во ММА, тој го победи Габриел Бонфим со прекин во првата рунда.

Синот на легендарниот Силва веднаш го совлада противникот со нокдаун со една нога, а потоа го заврши противникот со граунд и паунд. Тор до победата стигна за две минути и 13 секунди.

А како изгледаше тоа погледнете во видеото:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО