Магомед Исмаилов и Мајк Пери за малку ќе се степаа за време на емисија (ВИДЕО)

Александар Илиќ го чека нова битка за десетина дена. Српскиот ММА борец ќе настапи на 7 октомври на настанот Правда фајт шампионат против Русинот Магомед Исмаилов, но во боксерски меч.

Борбата беше договорена за осум рунди од три минути. Исмаилов е многу популарен во Русија, со повеќе од два милиони следбеници на Инстаграм и 250.000 на Јутјуб.

Рускиот ловец требаше да се бори со Александар Шлеменко во РЦЦ. Но, бидејќи Илиќ неодамна го нокаутира Шлеменко за дваесетина секунди, веднаш се појавија некои други комбинации, а шансата ја искористи српскиот борец.

Неодамна, Супер серијата РЕН ТВ Фајт клуб организираше прес-конференција пред настанот насловен со пресметката меѓу Вагаб Вагабов и Алекс Николсон.

Заедно со Николсон во Русија пристигна и неговиот пријател Мајк Пери.

За време на емисијата било договорено соочување меѓу Исмаилов и Пери, а меѓу нив избувнале искри.

На почетокот никој не ги разделуваше, иако изгледаше како секој момент да можат да се разделат. И тогаш сè стана многу посериозно.

Пери му префрли нешто на Исмаилова и летаа тупаници. Веднаш меѓу нив се втурнаа неколку луѓе да ги разделат.

https://twitter.com/DovySimuMMA/status/1574728150642479105?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1574728150642479105%7Ctwgr%5E91632a787e00659873da6c2d25786c11752b5bb3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fmma%2Fvideo-magomed-ismailov-i-mike-perry-umalo-se-potukli-tijekom-emisije%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО