Што не чека за време на УФЦ 291 (Видео)

УФЦ објави трејлер за претстојниот настан во Јута, САД – кој ќе се одржи на 29 јули.

Во главната борба залог ќе биде појасот за титулата најлошото копиле во УФЦ. А двајца борци кои веќе се соочиле во кафезот ќе се пресметаат за него – Дастин Пориер и Џастин Гејџи.

https://www.youtube.com/watch?v=nUu7_zZRujo

Во коглавната борба ќе гледаме меч меѓу двајца поранешни шампиони на УФЦ. Јан Блахович и Алекс Переира во полутешка категорија. Победникот ќе напредува до појаост во дивизијата. Борбата ќе биде деби за Переира во дивизијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО