Шоу во Ријад пред борбата меѓу Фјури и Нгану (ВИДЕО)

Тајсон Фјури и Френсис Нгану се само неколку часа пред да се соочат во рингот во Ријад за да ги тестираат своите боксерски вештини. На последната прес-конференција пред галата, шоуто беше загарантирано и домаќините дефинитивно беа задоволни од двата гиганти.

Двајцата си разменија закачки меѓусебно, а „Ромскиот крал“ дури му кажа на „Предаторот“ дека е „дебел“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Rank Boxing (@toprank)

Се разбира, Нгану беше видливо во одлична форма со својата масивна големина и извајана мускулатура. Сепак, на официјалната вага останува да се види дали го одржал ветувањето дека ќе биде многу потежок од вообичаено.

Џон Фјури, исто така, не пропушти да ги одржи своите говори од подиумот без да има потреба од микрофон за да се обрати во салата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Rank Boxing (@toprank)

Како одговор, Мајк Тајсон се обиде да го замолчи со скандирањата „Френсис, Френсис“, што го натера „Големиот Џон“ да го нападне, но обезбедувањето брзо интервенираше.

Конечно се случи вообичаеното соочување, каде „Џипси Кинг“ се обиде да го расположи Нгану со скокоткање и мимики.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Rank Boxing (@toprank)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО