Шон Стрикленд: Гледам порно и го мазнам стапот

166

УФЦ борецот Шон Стрикленд одлучи да биде брутално искрен со медиумите по неговата победа. Викендов во Лас Вегас се справи со Јураја Хол и го победи со одлука на судиите. Ова беше 5 -та последователна победа за него во средна категорија.

Шон е подготвен да се бори и оваа година и да бара нова победа во УФЦ. 30-годишниот Американец има 11 победи и 3 порази во УФЦ. Тој за медиумите изјави дека мора да удира посилно бидејќи на средбата со Хол удирал како жена.

Стрикленд се осврна на други теми за зависност и го сподели следново за една од работите на кои е зависен:

„Морам да научам да удирам посилно. Некако се удирав како жена во битката со Јураја Хол. Тоа цица. Тоа е она што е. Тренирав долго време. Секогаш ќе има друг убиец. Ќе се борам повторно во наредните месеци. Можам да победам или да бидам исфрлен.

Само сакам да правам пари. Знам само двајца борци од оваа категорија. Бред Таварес, затоа што тренираме заедно и Израел Адесања. Не гледам битки, туку претпочитам да се борам.

Никогаш не сум земал дрога. Ако немате други проблеми, тогаш земајте дрога и уживајте во животот. Меѓутоа, ако сте личност која може да биде зависна и гледате многу порно, тогаш не земајте дрога. Ова ќе ви го уништи животот.

Јас сум во УФЦ и порното е проблем за секој маж. Ќе ти дадам некој совет. Не знам дали често имате секс, но треба да го мазнете „стапот“. Треба да го правите два пати на ден. Ако не ја користите алатката, тогаш ќе ја изгубите.

Мојата страст за порно и мазнење стап не е нешто што го сакам. Го правам тоа за да останам во форма. Јас сум левак и затоа мојот удар е толку добар“.