Шон Портер се намачи на средабата со Јорденис Угас, ама ја одбрани титулата (ВИДЕО)

Светскиот шампион во полусредна категорија Шон Портер  ја освои титулата. Тој имаше сериозни проблеми против атрактивниот Кубанец Јорденис Угас на галавечерта во Карсон (САД). На крајот на мечот двајца од судиите му дадоа предност на шампионот 115-113 и 116-112, додека третиот беше Угас 117-111.

„Навивачите очекуваа силна борба, но тоа не беше начин да помине средбата. Важно е дека уште сум шампион. Го слушав мојот агол во текот целата средба и работите се добија“, рече Портер.

Ова беше 30 победа за Портер (17 со нокаут) наспрема 2 порази и 1 нерешен. Угас забележа 4 порази наспрема 23 победи (11 со нокаут).

https://www.youtube.com/watch?v=Vm6DLbX2gMU

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО