Ќерката на Џорџ Форман е пронајдена мртва во станот

Ќерката на легенадрниот боксер Џорџ Форман, Фрида е пронајдена мртва во нејзиниот дом во Хјустон, информира медиумите преку  Океанот.

Поранешната боксерка имаше само 42 години, а полицијата во моментов работи на неколку различни верзии за она што се случило.

Не е исклучено опцијата дека Фрида сама си го одземала живот.

Таа е една од десетте деца на Форман, доби 5 од вкупно 6 мечеви во својата професионална кариера.

Се очекуваат повеќе детали за случајот.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО