Шон О’Мели: Русите се луди, затоа што храната им е ужасна

УФЦ во бантам категорија Шон О’Мели (15-1) учествуваше во Fuck It Fridays на Дана Вајт.

Претседателот на УФЦ ги сака егзотичните деликатеси од целиот свет. За време на последното издание Американскиот ловец проба руска храна. Шон не бил импресиониран од неа и бил на работ да ја исплука. За среќа, О’Мели не го направи тоа.

„Да, тоа беше руска храна, човече. Си велам: Не е ни чудо што овие Руси се луди. Беше ужасно“, рече О’Мели на својот канал на Јутјуб.

Шон се враќа на УФЦ 280 на 22 октомври во Абу Даби. Противник ќе му биде руската ѕвезда Петар Јан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО