Шест медали за Гладијатор на Гранд при Босна и Херцеговина (ФОТО)

Одлични резултати на кикбоксерите на Гладијатор од Штип кои  освоија шест медали на Меѓународниот турнир „Гранд при Босна и Херцеговина“ го Сараево, и тоа 2 златни, 2 сребрени и 2 бронзени.

Медалите за Гладијатор ги освоија

Никола Нацев  (+94 кг) јуниори во лајт конткат златен и бронза во кик лајт;

Слободанка Стефановкса  (-50 кг) сениори – злато во лајт контакт и сребро во кик лајт и

Ива Петрова (+65  кг) кадети – сребрен и бронзен во лајт контакт и кик лјат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО