Сергеј Харитонов: Харитонов е најдпбриот удирач во УФЦ

Рускиот MMA борец Сергеј Харитонов реагира на победата на Александар Волков.

Минатиот викенд во Лас Вегас Волков го победи Жаирзињо Розенструик со технички нокаут во првата рунда. Со оваа победа Волков се врати на победите. Тој победи на 3 од неговите последни 5 УФЦ борби.

Победата над Розенструик беше 23-та со нокаут во статистиката на руската ѕвезда. Харитонов е импресиониран од сонародникот и рече дека е најдобриот удирач во УФЦ.

„Сања е одличен, се спротистави. Генерално, Волков имаше голема борба. Секако, тој може да се нарече еден од најдобрите удирачи во УФЦ, па дури и најдобар удирач.

Тој е висок и прилично млад. Му честитам на победата. Сакам да му посакам успех“, изјави Харитонов за РБЦ-Спорт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexander Volkov (@volkov_alex)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО