Сент Пјер: Конор ќе го нокаутира ПориеСент Пјер

Жорџ Сент Пјер верува дека Конор Мек Грегор ќе биде победник на УФЦ 264.

Мек Грегор по трет пат ќе се сретне со Дастин Порие на 10 јули во главната борба на УФЦ 264. Тие имаа реванш во јануари, кој го доби „Дијамантот“ со ТКО во втората рунда. Пред нивниот трет меч Пориер се закани дека повторно ќе го заврши Мек Грегор, но Сент Пјер верува дека Ирецот ќе победи со нокаут.

„Мислам дека Мек Грегор е многу добар во реваншите и ќе биде победник. Тој веројатно ќе ја добие втората рунда со нокаут”.

Ова изгледа доста можно сценарио, со оглед на исходот на неговите други натпревари во минатото. Тој го нокаутира Жозе Алдо за 13 секунди и ја освои титулата во лесна категорија, постигнувајќи технички нокаут над Еди Алварез во втората рунда.

Сепак, тренерот на Сент Пјер, Фирас Захаби, има поинакво мислење и е 50-50.

Всушност, и двајцата борци имаат шанса да победат, но што ќе се случи ќе дознаеме наскоро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО