Селфи на карате репрезентацијата во Џакарта (ФОТО)

Karate reprezentacijata vo Dzakarta

Македонската карате репрезентација веќе е пристигната во Џакарта, Индонезија, и по маички и шорцеви се шеткаат во овој прекрасен град каде што ќе се одржи Светското првенство за кадети, јуниори и јуниори 21.

Reprezentcaija site vo Dzakarta

Нашата експедиција, која брои 26 члена, го направи првото селфи.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО