Селфи на Ико Ташов со Кристијано Роналдо (ФОТО)

439

 

Каратистот на Металург Ико Ташов ја искористи приликата да направи селфи со фудбалската ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Како што е познато, утре во Скопје се игра Супер купот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Инаку Ташов работи во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) како коментатор.