Седум одличја за Дан кју на џиу џицу турнирот „Лозница опен“

Скопскиот Џиу џицу клуб Дан кју освои 7 медали – 2 златни, 2 сребрен и 3 бронзени на Меѓународниот турнир „Лозница опен 2023“ во Србија.

Медалите ги освоија:

Јаким Колевски – златен
Ана Ацевска – златен У-8, сребрен У-10
Зоран Колевски – сребрен
Антонио Стојчески  – бронзен
Марија Треневска – бронзен У-16, бронзен „не ваза“

„Одличен настап на моите борци. На изненадување и на самиот организатор 475 борци од 10 држави. Јак и квалитетен турнир, многу борци, многу борби и големо искуство за моите натпреварувачи“, напиша на Фејсбук тренерот Александар Ацевски..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО