Седум медали за Макпетрол на „Подравина опен 2018“ (ФОТО)

Каратистите на Макпетрол вчера на традиционалниот Меѓународен турнир „Подравина опен 2018“ освои 7 медали – 3 златни и 4 бронзени.

Медалите ги освоија Адбурахим Идризи (злато-јуниори – 55 кг и бронза – отворена категоирја), Давуд Рамадани и Кристијан Бошковски – златни, Томи Костадиновски, Димитар Лозановски и Данило Божовиќ бронзени.


На турнирот учествуваа над 500 спортисти од 6 држави – Хрватска, Босна и Херцеговина, Унгарија, Македонија, Бугарија и Србија.

Ipon.mk

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО