Саудијците ќе врачат специјален појас за победникот на борбата Фјури-Усик

Ќе биде доделен персонализиран појас на победникот во борбата за неприкосновената титула во тешка категорија меѓу Тајсон Фјури и Александар Усик.

https://twitter.com/ESPNRingside/status/1754629894116458904?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1754629894116458904%7Ctwgr%5E45800e3a8d0346b6f88f36ababc556fe5d3fe5f8%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fsauditcite-vrchvat-specialen-poyas-za-pobeditelya-v-dvuboya-mezhdu-fyuri-usik%2F

Мечот меѓу двата гиганти од спортот е презакажан за 18 мај. Откако Британецот заработи повреда под левото око на спаринг тренинг.

Борбата треба да биде најочекуваната на овој век.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО