Сатртува првиот таеквондо „Феникс опен“ во Скопје!

 

Plakat feniks kup taekvondo

Утре во Скопје во Спортскиот центар „Јане Сандански“ се одржува првиот „Феникс куп“ во таеквондо во сите возрасни категории-деца, кадети, јуниори и сениори.

Највено е учество на 30 клубови од 8 земји: Србија, Босна и Херцеговина, Косово, Грција, Црна Гора, Бугарија, Словенија и Македонија, со 203 натпреварувачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО