Само Реџеп Хајдари извојува победа на ЕП за У-23 во борење

На Европското превенство во борење за У-23 во Букурешт, Романија, само Реџеп Хајдари извојува победа од нашите репрезентативци, а во четвртфиналето загуби тесно на поени. 

Резултати – Европско првенство У-23:

-61 кг
Арбен Сејди – Симеоне Пироду (Италија) 0-10 ¼ финале

-70 кг
Мухамед Феруки – Бенедикт Хубер (Австрија) 0-6 1/8 финале

-86 кг
Адам Модосјан – Џошуа Мородион (Германија) 0-10 квалификации

-92 кг
Реџеп Хајдари – Јон Демијан (Молдавија) 5-4 квалификации
Реџеп Хајдари – Абдуљалил Шабанов (Азербејџан) 5-7 ¼ финале

-125 кг
Увејс Фејзулаху – Вахит Галајев (Азербејџан) 0-10 квалификации

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО