Самбо репрезентацијата на прием во АМС по успехот на Европскиот куп „Карпати“

Самбо репрезентативците денес имаа прием во Агенцијата за млади и спорт кои постигнаа забележителен успех на Европскиот самбо куп „Карпати“ во Брашов, Романија, каде што Далибор Богданов се закити со бронзен медал.

Алберт Реџиќ беше петти, а Омар Факиќ седми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО